16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz
Publikowana lista powstańców została sporządzona przed wielu laty przez ówczesny Związek Bojowników o Wolność i Demokrację w Poniecu. Współcześnie uzupełniono ją o informacje z literatury. Nadal jednak wiele informacji jest nieznanych lub nieścisłych.
Bardzo możliwe, że nie zawiera wszystkich nazwisk powstańców. Stąd nasz apel do wszystkich, którzy mogą udzielić informacji na temat uściślenia listy, np. poprawienia dat, dopisania nowych osób. Szczególnie zwracamy się do potomków Powstańców, rodzin, z prośbą o kontakt oraz informacje. Pragniemy aby pamięć o wszystkich Powstańcach nadal została zachowana. Zebrane informacje chcielibyśmy wykorzystać na planowanej wystawie z okazji 90 – lecia Powstania na przełomie 2008 i 2009 roku. Poszukujemy również fotografii, dokumentów i innych pamiątek powstańczych w celu wypożyczenia ich na wystawę.

Danuta i Grzegorz Wojciechowscy, tel.065 5731774 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub adres Urzędu Miejskiego w Poniecu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., względnie biblioteka Szkoły Podstawowej w Poniecu.