16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Szanowni Państwo


W odpowiedzi na głosy mieszkańców dotyczące usprawnienia oraz racjonalniejszego wykorzystania powierzchni parkingowych w obrębie rynku w Poniecu, a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych w centrum miasta, przystąpiliśmy do opracowania zmiany organizacji ruchu w ciągach ulic: Rynek, Śliwińskiego oraz Kręta.

Pierwszą zmianą będzie wprowadzenie strefy płatnego parkowania przy ulicy Rynek dotyczącej 62 miejsc postojowych. Płatna strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. W soboty, niedziele oraz święta parkowanie będzie bezpłatne.

Zakładanymi celami wprowadzenia systemu płatnego parkowania jest skrócenie czasu parkowania i zwiększenie rotacji pojazdów, przez co miejsca parkingowe w centrum miasta będą efektywniej wykorzystywane, zmniejszenie intensywności wykorzystywania miejsc parkingowych, co spowoduje, że o każdej porze dnia będzie można znaleźć miejsce do zaparkowania oraz zwiększenie płynności ruchu samochodowego w centrum miasta.

Kolejnym elementem zmiany organizacji ruchu będzie zainstalowanie czterech wywyższonych, bezpiecznych przejść dla pieszych, których celem jest uspokojenie ruchu. Kierowcy wjeżdżający na Rynek od ulic Śliwińskiego i Krętej będą musieli zwolnić, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

 

RYNEK11