16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

emeryci.03

W dniu 18 marca 2019 r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków powstającego Klubu Seniora w Poniecu. Utworzony w ramach realizowanego projektu "Nie jesteśmy sami - kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z gminy Poniec" Klub Seniora to działanie skierowane do seniorów z terenu naszej gminy.

Chcemy i dążyć będziemy do tego, aby seniorzy realizowali swoje zainteresowania, pasje, integrowali się w swoim środowisku, właśnie poprzez istnienie Klubu Seniora.
Podczas spotkania zaprezentowany został harmonogram zajęć w Klubie Seniora w m-cu kwietniu br., który został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników Klubu. Seniorzy, będący już członkami Klubu, mieli możliwość zapisu na poszczególne zajęcia, które organizowane będą w ramach działalności Klubu.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w ramach takich bloków tematycznych, jak "Aktywny Senior" i "W krainie tańca i muzyki", podczas których seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych oraz ćwiczeniach relaksacyjnych i ćwiczeniach na zdrowy kręgosłup. Członkowie Klubu bardzo chętnie zapisywali się też na spotkania z dietetykiem, naukę gry w bowling oraz warsztaty rękodzielnicze, które organizowane będą w każdą środę w ramach zajęć tematycznych "Kreatywny Senior".
Szeroki katalog usług z zakresu aktywizacji społecznej, edukacji, działalności sportowej, kulturalno - oświatowej, rehabilitacji oraz różnych form terapii zajęciowej pozwoli seniorom z gminy Poniec na rozwijanie zainteresowań, ale także umożliwi integrację. Placówka ta ma tętnić życiem, ma być miejscem zawierania nowych znajomości i przyjaźni.
Zapisy na zajęcia organizowane w ramach Klubu Seniora w Poniecu w m-cu kwietniu br. prowadzone są przez Kierownika Klubu Seniora w biurze nr 4 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poniecu.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Zapraszamy do galerii