16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

senior1

 

W piątkowe popołudnie 29 marca 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Poniecu. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad osiemdziesiąt osób. Obok uczestników Klubu na zaproszenie Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Hanny Koniecznej przybyło wielu z gości, m. in. Z-ca Burmistrza Ponieca Eugeniusz Nowak, Sekretarz Gminy Marcin Pazdaj, Skarbnik Gminy Agnieszka Minicka, proboszcz ks. Krzysztof Szymendera, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz oraz przewodniczący stałych Komisji Rady, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk, Prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Idowiak, a także przedstawiciele organizacji i instytucji z terenu gminy Poniec, w tym przewpdnicząca Klubu Seniora "Złota Jesień" Stanisława Bielak oraz przewodniczący Klubu Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poniecu Kazimierz Musielak.


Klub ten powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które nie są już aktywne zawodowo, a które chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje zainteresowania, pasje czy poszerzać wiedzę.
Nowa placówka jest odpowiedzią gminy Poniec na rosnące potrzeby naszych Seniorów. Głównym celem powstania Klubu było stworzenie seniorom miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których będą mogli ciekawie spędzać czas. Zadaniem Klubu będzie też promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

W ramach działalności Klubu ponieccy Seniorzy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00, będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, m.in. :
- spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie zdrowia
- zajęciach sportowych, takich jak: ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, gimnastyka relaksacyjna, zajęcia taneczne, nauka gry w bowling, czy nordic walking
- zajęciach kreatywnych, takich jak warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne, florystyczne, czy decoupage.

Ponadto organizowane będą spotkania literackie czy spotkania z ciekawymi osobami. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu organizowane będą też wyjazdy do kina, teatru czy na basen.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, planowane jest zorganizowanie zajęć komputerowych czy treningu samoobrony.
Po wspólnym przecięciu wstęgi, Seniorzy po raz pierwszy mogli zobaczyć wnętrze nowego Klubu Seniora. Nowo wyremontowane pomieszczenie wzbudziło zachwyt wśród seniorów, którzy bardzo cieszyli się z tego, że oddano do ich użytku miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów.
Władze gminy mają nadzieję, że Seniorzy chętnie będą korzystać z przygotowanej oferty zajęć i aktywnie będą uczestniczyć w działalności Klubu.

Zapraszamy do galerii