16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

pies.plakat


Drodzy Mieszkańcy Gminy Poniec!

W związku z nasilającym się problemem dotyczącym bezdomnych, wałęsających się psów, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, apelujemy do właścicieli czworonogów o przestrzeganie obowiązków związanych z ich utrzymywaniem.

Zbliża się sezon letni, czas wakacji. Podczas wyjazdów należy bezwzględnie powierzyć opiekę nad swoim czworonogiem odpowiedniej osobie bądź skorzystać z oferty hoteli dla zwierząt domowych. Zwierzę to nie zabawka, którą można odstawić w kąt, tylko istota żywa, wymagająca opieki. Każdy kto decyduje się na posiadanie czworonożnego przyjaciela, nie powinien o tym zapominać.

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem psa lub kota zachęcamy do odwiedzin Miedzygminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie, tam czekają na Państwa zwierzęta szukające nowego domu. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie schroniska.