16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

ziel.3

III turnus Zielonych Wakacji organizowanych przez gminę Poniec rozpoczął się 29 lipca i trwał do 9 sierpnia 2019 roku. Codziennie od poniedziałku do piątku dzieci w wieku 5 – 11 lat spędzały aktywnie czas na różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez swoich opiekunów i nie tylko. Zielone Wakacje na przełomie lipca i sierpnia odbywały się w 5 miejscowościach: Dzięczynie, Szurkowie, Zawadzie, Waszkowie i Janiszewie.


Wśród zajęć zorganizowanych znalazły się zajęcia plastyczne, sportowe i edukacyjne. Uczestniczy zajęć robili duże bańki mydlane, malowali na foli stertach, oraz tworzyli popularne „slime” podczas Eksperymentalnej Biblioteki w Poniecu. Ponadto nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, konkurencji sportowych i bardzo popularnych podchodów. W pierwszym tygodniu każda świetlica wzięła udział w konkursie plastycznym na totem/maskotkę swojej świetlicy, a na zakończenie pojechała na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki Nenufar Kościan. Na obszarze  6 hektarowego Parku Rozrywki dzieci skorzystały m.in. z Jumpolandii, Parku Dmuchańców, Chińskiego Parku Linowego. Ponadto  grupa wybrała się w  rejs tratwą, weszła do Zakręconego Domku i Czarnej Dziury, a także odwiedziła Wioskę Indiańską. Zielone Wakacje 2019 zostały zorganizowane w 14 miejscowościach należących do gminy Poniec, łącznie w zajęciach zorganizowanych wzięło udział 310 dzieci.  

Zapraszamy do galerii

Wycieczka