16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

kur0666

W dniu 01.09.2019 na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rawiczu odbyło się coroczne strzelanie o godność Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego. Jest to jedno z dwóch strzelań królewskich okręgowych organizowanych przez bractwo, którego członek jest królem z roku poprzedniego.

Okręg Leszczyński zrzesza 14 bractw. W strzelaniu wzięli udział bracia i siostry ze wszystkich bractw w okręgu, to jest, z Rawicza, Krobi, Włoszakowic, Rydzyny, Jutrosina, Mieszkowa, Kościana, Wolsztyna, Jarocina, Borku Wielkopolskiego, Śmigła, a także 5 braci z Ponieca, którzy zdobywali wysokie lokaty w strzelaniach towarzyszących. Najważniejszą konkurencję dnia tj. strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego zdominował brat Filip Kędziora kierując swój strzał w środek tarczy. W środek tarczy swój strzał w tarczy towarzyszącej „Tarczy Ustępującego Króla Okręgu Leszczyńskiego 2018” oddał brat Jakub Boguszyński z Ponieckiego Bractwa. Do Ponieca zatem przyjechały dwie tarcze. A dzięki zwycięstwu brata Filipa prestiżowe strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego w roku 2020 odbędzie się na ponieckiej strzelnicy.

kur0684

 

kurE0659