16 września 2019 Imieniny obchodzą Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

W sześciu miejscowościach w gminie Poniec trzy razy w tygodniu czynne są świetlice środowiskowo – terapeutyczne. Placówki te obejmują opieką uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz dzieci, które wychowują się w rodzinach borykających się z różnymi problemami.

Celem pracy z dziećmi w świetlicach w Poniecu, Sarbinowie, Szurkowie, Rokosowie, Żytowiecku i Łęce Wielkiej jest przede wszystkim zapewnienie im opieki wychowawczej, pomocy w nauce, rozwijanie zainteresowań oraz łagodzenie niedostatków wychowawczych i eliminowanie zaburzeń wychowania. Praca z dziećmi ma charakter profilaktyczno – terapeutyczny i służy kształtowaniu osobowości oraz wspieraniu rozwoju. W roku szkolnym 2005/2006 z tego typu zajęć skorzysta około 120 uczniów z ponieckich szkół. Są to zajęcia prowadzone w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia, podczas których uczniowie będą rozwijać umiejętności interpersonalne, poznawać swoje mocne strony, wzmacniać poczucie własnej wartości, budować pozytywny obraz własnego „ja”, uczyć się samodzielnego podejmowania decyzji i unikania zagrożeń.